Rīgā paredzētas ievērojamas Līgo svinības
Jau trešo gadu Rīgas viesiem un iedzīvotājiem ir iespēja pavadīt Līgo svētkus turpat galvaspilsētā. Svinības sāksies jau 19.jūnijā ar ielīgošanas pasākumiem. Šogad ir paredzēti dažādi koncerti, tradicionālais zāļu tirgus, dejas, amatnieku darbnīcas, jāņuguns iedegšana un citas vasaras saulgriežiem atbilstošas aktivitātes.
Pērn Līgo vakara pasākumus, tajā skaitā lielākos no tiem 11. Novembra krastmalā un Dzegužkalnā kopā apmeklēja apmēram 30 000 cilvēku. Svinības 11. Novembra krastmalā iedzīvotāju aptaujās tika atzītas par vienu no populārākajiem pilsētas pasākumiem, portālu nra informē Indra Vilde, Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.
Līgo vakarā apmeklētāju baudījumam paredzētas trīs skatuves, uz kurām uzstāsies dažādi sabiedrībā pazīstami mākslinieki, tostarp Raimonds Pauls ar lieluzvedumu, Žoržs Siksna, Viktors Lapčenoks, Normunds Rutulis, grupas Labvēlīgais tips, Turaidas roze, jauniešu apvienības PER un Musiqq, kā arī daudzi citi. Indra Vilde apgalvo, ka tieši Līgo vakara 11. Novembra krastmalas programma un Dzegužkalna pasākumi ar Lietuvas un Igaunijas viesmākslinieku piedalīšanos ir tie, kas šogad ir īpaši un varētu piesaistīt visvairāk apmeklētājus.
Abos svētkos, gan ielīgošanā, gan Līgo vakarā, tiks ievērotas svētku tradīcijas, piemēram, ugunskuru dedzināšana, vainagu pīšana, līgotņu skandināšana, Jāņu mielasts ar pīrāgiem, alu un Jāņu sieru, kā arī saules sagaidīšanas tradīcija. Bez alus Līgo vakarā neiztikt, tādējādi 11. Novembra krastmalā ir paredzētas 30 tirdzniecības vietas, kurās varēs iegādāties alu un citus alkoholiskos dzērienus, norāda Indra Vilde.
Līgo pasākums 11. Novembra krastmalā notiks jau trešo reizi. Iepriekšējos gadus pasākumu apmeklēja visdažādākā publika – gan Rīgas iedzīvotāji, jaunieši, seniori, ģimenes ar bērniem, kā arī cilvēki no lauku reģioniem. „Pasākuma programma ir veidota tā, lai ikviena iedzīvotāju grupa sev varētu atrast ko tīkamu, tā ir adresēta gan jauniešiem, gan tiem, kam patīk dejot, kā arī mūzikas baudītājiem,” apgalvo Indra Vilde.
Guna Caune, Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) pārstāve, norāda, ka ārvalstu tūristu pieplūdums šobrīd ir liels. Pilsētas centrā esošās viesnīcas jau tagad ir noslogotas par aptuveni 80 – 90%, un šāda tendence ir novērojama arī Līgo svinību laikā, taču tas nav tieši saistīts ar svētkiem, bet gan ar tūrisma sezonas sākšanos.
Tomēr tūristi ir ieinteresēti Līgo svētku iemeslos un tradīcijās. Tā kā daudzi ārvalstu tūristi, kuri apmeklē Latviju, dzimtajā zemē šādus svētkus nesvin, atbraucot uz Latviju, viņiem rodās interese par vasaras saulgriežiem. Tādējādi tūrisma informācijas centros ir pieejama informācija par Līgo svētku programmu Rīgā 3 dažādās valodās – latviešu, krievu un angļu, kā arī informācijas konsultanti stāsta ne tikai par pasākumu programmu, bet arī iepazīstina tūristus ar svētku tradīcijām. Pieredze rāda, ka vislielāko interesi Līgo svētku laikā tūristi izrāda zāļu tirgum Doma laukumā, kā arī svētku pasākumiem krastmalā, informē Guna Caune, apgalvojot arī to, ka Līgo vakarā paredzētais Raimonda Paula lielkoncerts varētu izraisīt lielu krievu tūristu interesi.
Šī gada Līgo pasākumi tiek rīkoti par pērnā gada finansējumu, aptuveni 120 000 latiem. Svētkos iezīvotājiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot Rīgas sabiedrisko transportu un vērot lielkoncertu 11. Novembra krastmalā, kā arī svinībās atļauts ierasties ar saviem mielastu groziņiem, norāda Indra Vilde. Rīgas Satiksmes preses sekretārs Viktors Zaķis informē, ka sakarā ar pasākumu norisi dažādākajās Rīgas vietās un naktī, visticamāk tiks ieviesti papildreisi un nakts reisi, lai cilvēki varētu nokļūt visos vēlamajos pasākumos, tomēr tas vēl tiek plānots.
Svētku programma:
Ielīgošanas pasākumi Rīgā no 19. līdz 22. jūnijam
JĀŅU IELĪGOŠANA BASTEJKALNĀ
19. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 21.00
Piedalās folkloras kopas no Rīgas un Latvijas novadiem
Mītiskie Jāņi, Jāņu zāles, vainagi, kalns, uguns rats, tradicionālie ēdieni, Jāņu skaņa un noskaņa
JĀŅU IELĪGOŠANA Rakstniecības un mūzikas muzejā
19. jūnijā no plkst. 17.30 pasākums DZIESMU KLADE
Līgo dziesmas dziedās un citiem mācīs Ilmārs Mežs, Zane Šmite un Inese Mičule. Noslēgums Pils laukumā
TREJDEVIŅI PADOMI JĀŅU SVINĒŠANĀ Rīgas Tehniskajā universitātē
19. jūnijā plkst. 18.30 Mazajā zālē
Ērikas Mālderes grāmatas “3 x 9 JĀŅI” prezentācija.
Piedalās folkloras draugu kopa “Savieši”
19. jūnijā plkst. 20.00 Lielajā zālē
Īsākās nakts danči kopā ar “3×3 danču klubu” Ilgas Reiznieces vadībā
Sadziedāšanās kopā ar folkloras draugu kopu “Savieši” un Māru Mellēnu
Ieejas maksa Ls 1.00 – Ls 3.00
Rīgas Jūgendstila muzejā
FOLKLORAS KOPAS “BUDĒĻI” KONCERTS
20. jūnijā plkst. 15.00
KOKLĒTĀJU ANSAMBĻA “TEIKSMA” KONCERTS
21. jūnijā plkst. 16.00
Derīga ieejas biļete muzejā. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 67181465
JĀŅU IELĪGOŠANA Latgales priekšpilsētā
20. jūnijā no plkst. 19.00 līdz 21.00
Pļavnieku parkā
Piedalās: Folkloras kopa “Rija”, tautas deju kolektīvi “Bramaņi” un “Videnieki” *
21. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 23.30
Ķengaraga parkā
Piedalās: tautas deju kolektīvi “Bramaņi” un “Videnieki”, grupa “No pusvārda”, ansamblis “Tirkiz-band”, Rīgas teātru aktieri. Pasākumu vada Guntis Skrastiņš
Rīgas Latviešu biedrības nama vestibilā
RADOŠĀ DARBNĪCA “PRIEKU PINU VAINAGĀ”
20. jūnijā no plkst. 15.00 līdz 22.00.
Tautas lietišķās mākslas studijas “Rezēda” radošajā darbnīcā ikviens varēs apgūt Jāņu vainagu, kroņu, ziedu un lapu vītņu darināšanas mākslu
Dalības maksa Ls 2.50
SAULGRIEŽU UGUNIS RĪGAS KALNOS
20. jūnijā plkst. 19.00 Torņakalnā – Jāņa Akuratera un Ojāra Vācieša muzeja dārzā kopā ar folkloras kopu “Sakndinieki”
21. jūnijā plkst. 19.00 Grīziņkalna parkā kopā ar folkloras kopām
“Dandari” un “Krulla”
22. jūnijā plkst. 12.00 Čiekurkalna tirgū kopā ar Baumaņu ģimenes kapelu
22. jūnijā plkst. 19.00 Āgenskalnā – Eduarda Smiļģa teātra muzejā kopā ar
kapelu “Hāgenskalna muzikanti”
Pie kultūras pils “Ziemeļblāzma” (Skuju ielā 29)
LIELI ĻAUDIS, MAZI ĻAUDIS, VISI GAIDA JĀŅU DIENU!
21. jūnijā plkst. 16.00
Piedalās: deju kolektīvi “Bitīte”, “Auda”, koklētāju ansamblis “Pūt, vējiņi”, senioru koris “Rudens dziesma”, bērnu vokālais ansamblis “Nāriņa”. Pasākumu vada aktieris Normunds Bērzs
Kultūras centra “Iļģuciems” pagalmā
IELĪGOŠANA IĻĢUCIEMĀ
21. jūnijā no plkst. 17.00 līdz 19.00
Piedalās kultūras centra amatierkolektīvi. Vada Iveta un Vidvuds Medeņi ZĀĻU TIRGUS – Amatniecības izstrādājumi, veltes no Latvijas laukiem
21. jūnijā no plkst. 16.00 līdz 20.00
22. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 17.00
ZĀĻU TIRGUS DOMA LAUKUMĀ
22. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 17.00
Amatniecības, lietišķās mākslas un lauksaimniecības izstrādājumu tirdzniecība.
10.00 – 17.00 kultūras programma ar Rīgas pilsētas amatierkolektīvu un profesionālu izpildītājmākslinieku piedalīšanos
“SUITU TIRGUS” KALNCIEMA KVARTĀLĀ
22. jūnijā no plkst. 16.00 līdz 22.00
Piedalās etnogrāfiskais ansamblis “Suitu sievas”
plkst. 21.30 koncertuzvedums JĀŅU NAKTS MISTĒRIJA *
Piedalās: jauniešu koris “Mūza”, Kristīne Kārkle-Puriņa (vijole, balss), Zane Šmite (balss),
Ilze Grunte (ģitāra), Ilmārs Puriņš (bungas), Ainārs Majors (bass)
IELĪGOŠANA IMANTĀ pie Kultūras centra “Imanta”
22. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 23.00
Piedalās: folkloras kopa “Silavoti”, deju kolektīvs “Imanta”, vokālais ansamblis
“Harmonija Rīgai”, jauktais koris “Namejs”, sieviešu koris “Līga”, bērnu deju kolektīvs “Mazais Andžiņš”, pūtēju orķestris “Fanfara”. Balli spēlē grupa “Kompromiss”
VEF Kultūras pilī
Pasākums LĪGODAMA JĀŅU DIENA NĀCA
22. jūnijā plkst. 17.00
Piedalās: deju kolektīvi “Saime”, “Videnieki”, “Gatve 2. iespēja”, TDA “Gatve”, “Bramaņi”, “Sendancis”, ansamblis “Rīgas Pantomīma”, VEF Kultūras pils Drāmas kopa, folkloras kopa “Rija”, kori “Dzīne”, “Fenikss”, “Senrīga”, “Atvasara”, “Vefieši” un “Teika” *
SVĒTKU DARBNĪCA RĪGAS PORCELĀNA MUZEJĀ (Kalēju ielā 9/11)
No 12. līdz 17. jūnijam un no 19. līdz 22. jūnijam
no plkst. 12.00 līdz 15.00
Iespēja apgleznot dekoratīvus un praktiskus porcelāna izstrādājumus ar Līgo tēmai veltītiem dekoriem. Dalības maksa Ls 1,51 – 5,04
No 5. līdz 30. jūnijam
Ekspresizstāde LĪGO PORCELĀNĀ. Ieejas maksa Ls 0.50 līdz Ls 1.00
23. jūnijā Līgo vakars Rīgā
23. jūnija vakarā
LĪGOSIM KRASTMALĀ!
No plkst. 17.00 līdz 5.00
Trīs skatuves ar lustīgu dziedāšanu un dancošanu:
Tautas tradīcijas kopā ar folkloras kopu CEIRUĻEITS, Raimonda Paula LIELUZVEDUMS “LĪGO, RĪGA!” kopā ar ceremoniju orķestri MIERS UN BĒRZIŅŠ, kori KAMĒR un diriģentu Māri Sirmo, tautas deju ansambli ROTAĻA, dziedātājiem un aktieriem Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu, Gunti Veitu, Valteru Frīdenbergu, Mariju Bērziņu, Andri Bērziņu, Jāni Paukštello, Hariju Spanovski un citiem. Jums dziedās un spēlēs arī Liene Candy, Normunds Rutulis, grupas LABVĒLĪGAIS TIPS, SĪPOLI, TURAIDAS ROZE, 6.JŪDZE, MUSIQQ, PER, Latvijas Nacionālā teātra aktieru grupa GREIZAIS RATIŅŠ, O’kartes jaunieši un DJ Roberts Lejasmeijers. Ugunskuri sildīs līdz pat saullēktam!
TRADICIONĀLIE JĀŅI DZEGUŽKALNĀ!
No plkst. 20.00 līdz 5.00
Svētkus ieskandinās Zemgales jauniešu folkloras kopa TARKŠĶI. Svētku noskaņai – Liepājas aktrišu folkloras kopas ATŠTAUKAS Jāņu uzvedums. Par līksmību gādās RĪGAS DANČU KLUBS un viesi – dancotāji no VIĻŅAS un TARTU. Visu nakti nenogurstoši spēlēs Latgales tautas mūzikas kapela DZIGA. Saullēktu gaidīsim kopā ar kapelu HĀGENSKALNA MUZIKANTI. Jāņu nakts tradīcijas līgotājiem piedzīvot palīdzēs Jāņu tēvs un Jāņu māte Iveta un Vidvuds Medeņi.
Informācija par programmu: www.kultura.riga.lv
Avots: nra.lv /Sintija Zandersone
Vēl par tēmu:
Latvijas Pasts atsāk sūtījumu plūsmu ar Kanādu
Kanādas pasta operators Canada Post no 23. decembra atjaunos starptautisko pasta sūtījumu pieņemšanu un piegādes adresātiem. Lai gan Kanādas uzņēmuma un tā streikojošo darbinieku sarunas...
Lasīt tālākKatram ceturtajam Latvijas iedzīvotājam ir Ziemassvētku džemperis
Ziemassvētku laiks ir apvīts ar dažādām tradīcijām, kas gadu gaitā ir attīstījušās, vienai valstij no otras pārņemot dažādas ieražas. Viena no nesenākajām tradīcijām Rietumvalstīs...
Lasīt tālākPuse iedzīvotāju uzskata, ka pirmā rotātā Ziemassvētku eglīte bijusi Rīgā
Tradīcija rotāt Ziemassvētku eglīti ir populāra daudzviet pasaulē, taču joprojām nav vienprātības par to, kurā pilsētā bijusi pirmā izpušķotā svētku egle. Šo godu sev piedēvē vairākas...
Lasīt tālākAptauja: trešdaļai Latvijas iedzīvotāju izdevumi par pārtiku ir būtiski pieauguši
Baltijas valstu iedzīvotāji patlaban izjūt būtisku pārtikas sadārdzināšanos – 31 % Latvijā, 33 % Igaunijā un 26 % Lietuvā atklāj, ka cenu kāpuma dēļ var atļauties mazāk pārtikas...
Lasīt tālākLabdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti 138 715 eiro
Sabiedrisko mediju labdarības maratonā „Dod pieci” aizrit otrā diennakts, un līdz svētdienas, 15. decembra, plkst. 18.00 kopā saziedoti 138 715 eiro. Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi...
Lasīt tālākSeriāla “Padomju džinsi” scenārija autoru jaunais projekts gūst starptautisku atzinību
Seriāla “Padomju džinsi” scenārija autori Staņislavs Tokalovs un Teodora Markova sadarbībā ar filmu studija “Tasse Film” šogad ir uzsākuši darbu pie jauna seriāla “Pēdējā komunisma...
Lasīt tālākAptauja: 40 % Latvijas iedzīvotāju jūtas vientuļi; visvientuļāk jūtas sievietes, jaunieši un rīdzinieki
Multipakalpojumu uzņēmuma “Tele2” sadarbībā ar “Norstat” veiktās aptaujas dati liecina, ka 40 % Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā jutušies vientuļi. Vientulība visvairāk...
Lasīt tālākSaeima pieņem Tieslietu akadēmijas likumu
Lai veicinātu efektīvu un profesionālu tiesu varas īstenošanu, nodrošinot ilgtspējīgu mācību sistēmu tieslietu jomā, Saeima ceturtdien, 24.oktobrī, pieņēma jaunu likumu, ar ko iecerēts...
Lasīt tālākVēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” biļešu iepriekšpārdošana ir sākusies
Sākusies biļešu tirdzniecība uz vienu no pēdējos gados gaidītākajām spēlfilmām - režisora Māra Martinsona un scenārija līdzautora Daiņa Īvāna filmu “Zeme, kas dzied”. Latvijas...
Lasīt tālākDIONA izdod emocionālu dziesmu par sirdssāpēm un cerībām
Ceturtdien, 24. oktobrī, ar jaunu dziesmu “Domas negulēs” un tās videoklipu klajā nākusi dziedātāja DIONA. Dziesma ir dvēselisks stāsts par sirdssāpēm, pārdzīvotām emocijām un skumjām,...
Lasīt tālāk